Air France – HOP!


Grupa Air France wchodzi na rynek lotniczy z nowymi tanimi liniami lotniczymi, o chwytliwej nazwie HOP! Przewoźnik stworzono w oparciu o należące do francuskich linii spółki regionalne. Jak dotąd wiele wewnątrz krajowych lotów, jak i europejskich wykonywały dla flagowych francuskich linii lotniczych Air France, należące do niej trzy spółki, czyli linie Brit Air, Regional i Airlinair. W momencie rozpoczęcia od 31 marca 2013 r. działalności niskokosztowego HOP!, te trzy spółki linie znikną z nieba.

Air France - HOP!

Wiosenny start

Z końcem marca linie HOP! serwować zaczną przeloty w stu czterech kierunkach, a w ramach porozumienia z regularnymi liniami lotniczymi Air France dodatkowo będą obsługiwać trzydzieści dwie trasy. Łącznie tanie linie lotnicze HOP! Wykonywać będą 530 rejsów dziennie. Europejskie połączenia obsługiwać będą głównie ze stolicy Francji, Paryża i z leżącego nad rzekami: Rodanem i Saoną, przepięknego miasta Lyonu. Bez zmian przez linie lotnicze Air France będą obsługiwane loty z Paryża do Warszawy. Niskobudżetowy HOP! kursował za to będzie m.in. do Budapesztu, Pragi oraz Wiednia. Na flotę przewoźnika składać się 98 samolotów.

Wiosenne stawki i taryfy

Ceny za autentycznie tanie bilety lotnicze HOP! kształtować się mają od 55 euro w jedną stronę. Kwota obejmuje podatki i opłaty, ale nie zawiera opłat za ich rezerwację. Nowy przewoźnik oferować będzie pasażerom trzy podstawowe rodzaje taryf: Basic, Basic Plus i Maxi Flex. Poza podstawowymi taryfami linie te będą również oferowały atrakcyjne promocje. Podróżując z liniami lotniczymi HOP! pasażerowie podczas lotu będą mieli dostęp do elektronicznej wersji ok. 300 czasopism, ale jedynie podróżujący z biletami taryfy Maxi Flex dostęp do nich będą mieli darmowy.

Czym się różnią taryfy HOP!

W taryfie Basic bilety kosztować będą bez opłat rezerwacyjnych od wspomnianych 55 euro. W cenę tę wliczona jest serwowana podczas lotu przekąska. Korzystający z tej taryfy pasażerowie na pokład samolotu będą mogli zabrać jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze do 12 kg, ale za bagaż rejestrowany będą już musieli ponieść dodatkowe koszty. I tak, za pierwszą sztukę uiszczając należność przez Internet zapłacą 15 euro, a na lotnisku już 30, zaś za drugą sztukę przez Internet 44 euro, a na lotnisku 55. Dodatkowo za 250 mil w programie lojalnościowym Flying Blue będą musieli dopłacić 5 euro. Opłaty te dotyczą jednego odcinka lotu. Podróżujący z biletem w taryfie Basic Plus pierwszą sztukę bagażu rejestrowanego nadają bezpłatnie i za rejsy krajowe otrzymają 400 mil, a za europejskie już 700 mil. Ostatnia taryfa, Maxi Flex dotyczy pasażerów biznesowych. Bilety lotnicze są w tej taryfie najdroższe, za to podróżujący nią mają największą elastyczność. Będą oni mogli bez ponoszenia dodatkowych opłat kasować bądź zmieniać swoją rezerwację oraz bezpłatnie zabrać dwie sztuki bagażu podręcznego i dwie sztuki bagażu rejestrowanego. Dodatkowo podróżujący tą taryfą tanimi liniami lotniczymi HOP! otrzymają podwójną liczbę mil.

Więcej o lotach HOP! na www.hop.fr

, , , ,

Comments are closed.


Fatal error: Call to undefined function is_sidebar_active() in /home/poland/domains/tanie--loty.com.pl/public_html/wp-content/themes/fusion/footer.php on line 16