Atrakcje cudownej Kanady


KanadaBędąca wielu kontrastów krajem Kanada posiada dosłownie wszystko i przy bliższym kontakcie można się wręcz w niej zakochać. Największą zaletą tego kraju jest niczym nieskażona przepiękna przyroda. Znajduje się na jej terenie spora ilość rezerwatów przyrody i parków narodowych. Jedną z popularniejszych metod spędzania czasu przez Kanadyjczyków jest turystyka piesza i zamiłowanie do sportów, głównie zimowych. Dla fanów narciarstwa panują w tutejszych górach idealne wprost warunki do jazdy na nartach i deskach snowboardowych. Na amatorów spływów czekają na terenie Kanady długie i rwące potoki. Dzięki sprzyjającym terenom jest to naprawdę bardzo atrakcyjny kraj do uprawiania turystyki na wszystkie sposoby.

Turystów w Kanadzie przyciąga wodospad Niagara, czyli słynna na cały świat ściana wody, którą tworzą łączące się w rzekę Niagara jeziora Erie i Otario. Kto go widział ten do dziś pamięta ogłuszający szum spadającej wody. Indianie nazywali wodospad Grzmiącą Wodą. W rzeczywistości są to mające po ok. 52 m wysokości dwa wodospady, ale należące do dwóch krajów: Kanady i USA. Potężniejszy i piękniejszy jest kanadyjski o liczącym ok. 900 m łukowatym kształcie Końskiej Podkowy, której krawędź mierzy 762 m. Drugi mniejszy wodospad, posiada długości ok. 300 m i krawędź 244 m. Między dwoma ścianami wody znajduje się Wyspa Kozia. Gwoździem programu bycia nad Niagarą jest rejs pod ścianą spadającej wody statkiem floty „Panna z mgły”. Nazwa statku wzięła się z legendy o Lolawali, dzielnej i pięknej córce indiańskiego wodza, która uratowała Indian od zamieszkującego pod wodospadami, a prześladującego ich okrutnie, ogromnego węża. Warto się przejść mostem Tęczowym, by ujrzeć unoszącą się nad wodospadem mgiełkę.

Kanada to także wielkie metropolie. Turystów przyciąga najbardziej wieloetniczne miasto świata Toronto, drugie pod względem wielkości w kraju miasto Montreal, znane z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Vancouver, malownicza stolica Ottawa i na wskroś francuski Quebek. Odwiedzając miasta nie da się nie zauważyć żyjących w tym kraju wielu kultur. Wzmożona emigracja rzutuje na kulinarny rozwój Kanady. Tutejsze restauracje serwują posiłki z całego świata. Poruszając się po Kanadzie musimy przestrzegać ważnych w tym kraju zasad dobrego wychowania, na które Kanadyjczycy są bardzo wyczuleni. Każdy, kto zostanie przyłapany na publicznym paleniu albo przeklinaniu naraża się na bardzo wysoką karę grzywy. Z tego tytułu Kanada jest przyjazna niepalącym turystom, jak również nie spotyka się tu publicznie przeklinających. Ugryźmy się wiec dwa razy w język nim sobie głośno rzucimy podwórkową łaciną.

Rozległa terytorialnie Kanada ma niezwykły urok i jest bardzo interesującym turystycznie krajem. Z Polski do najważniejszych jej portów lotniczych w Calgary, Montrealu, Toronto i Vancouver kursuje wielu przewoźników lotniczych, niestety na tanie loty niskobudżetowych linii liczyć nie możemy. Loty obsługują m.in. KLM, Lufthansa, Air France, British Airways i Swiss.

Kanada

, , , , , , , , , , ,

Comments are closed.


Fatal error: Call to undefined function is_sidebar_active() in /home/poland/domains/tanie--loty.com.pl/public_html/wp-content/themes/fusion/footer.php on line 16