Ekskluzywne St. Moritz nie dla każdego


St. MoritzJeden z najsłynniejszych ośrodków wypoczynkowych świata, szwajcarski kurort St. Moritz może się szczycić szampańskim klimatem, słonecznymi aż 322 dniami w roku, elegancją, szykownością i dość kosmopolityczną atmosferą. St. Moritz jest miejscem, w którym 150 lat temu wymyślono sporty zimowe, gdzie w 1878 r. zapalono w Szwajcarii pierwszą żarówkę oraz w 1935 r. zainstalowano pierwszy wyciąg narciarski. Urlop spędzają tu znani politycy, znane gwiazdy showbiznesu, szlacheckie rodziny oraz najlepsi sportowcy świata. Pod takich gości ekskluzywnych odpowiednio dobrana jest oferta hotelowo-gastronomiczno-sklepowa.

St. Moritz położone jest pośród jezior Górnej Engadyny, na wysokości 1856 m n.p.m. Wyjeżdżająca stąd Kolej Retycka dojeżdża do pełnych atrakcyjnych miejsc okolicy. Karta gościa kurortu jest uznawana równocześnie za bilet na kolejki górskie, autobusy, kupon parkingowy, a nawet za kartę kredytową, którą można wykorzystać na licznych atrakcjach w Górnej Engadynie. Oczywiście królują tu górskie wspinaczki i wędrówki, ale można również uprawiać windsurfing, pływać żaglówkami, grać w tenisa i uprawiać jeździectwo. Jak w raju czują się tu również golfiarze, mający do dyspozycji pięć pól z łączną liczbą 60 dołków. Atrakcją z pewnością będzie też przejażdżka najpiękniejszymi trasami Europy, panoramicznym pociągiem Ekspres Berlina, który dojeżdża do Puschlav.

Masywy górskie, gdzie leży Górna Engadyna zachwycają formą oraz porozrzucanymi gdzie niegdzie lodowcami i jeziorami. Ze stacji kolejek górskich roztaczają się panoramiczne widoki na Alpy. Najpiękniejszy widok w Engadynie roztacza się z Muottas Muragl skąd od 100 lat kursuje kolejka. Ze stacji na Diavolezza wyrusza się na zdobywanie szczytów, w trasę trekkingową po lodowcu i na via ferratę Piz Trovat.

Rajem Engadyna jest również dla amatorów jazdy na rowerach górskich. Utworzone są w całej dolinie odpowiednie do każdej grupy wiekowej i stopnia sprawności trasy. Ekstremalni rowerzyści mogą się wyszaleć na stromych zboczach. Dla zwolenników spokojniejszej jazdy polecane są trasy w pobliżu płaskich brzegów jezior.

St. MoritzZatrzymując się w hotelu w St. Moritz lub okolicy na dłużej niż noc, można korzystać bezpłatnie z wielu kolejek górskich, a także z lokalnych środków transportu typu autobusy i Koleje Retyckie.

Samolotem z Gdańska, Warszawy i Katowic kursują na szwajcarskie lotniska samoloty. Z możliwych tanie loty wykonuje m.in. PLL LOT.

, , , , ,

  1. No comments yet.
(will not be published)
CommentLuv badge


Fatal error: Call to undefined function is_sidebar_active() in /home/poland/domains/tanie--loty.com.pl/public_html/wp-content/themes/fusion/footer.php on line 16