Fascynująca Kanada


wodospad NiagaraWartym odwiedzenia wyjątkowym i uroczym krajem jest mogąca się poszczycić wyjątkową i niezanieczyszczoną przyrodą Kanada. Na jej terenie znajduje się dużo parków narodowych i rezerwatów przyrody. Jest krajem mającym na świecie najwięcej wód śródlądowych, słynie też z potężnych Gór Skalistych z wyżłobionymi przez bystre rzeki głębokimi wąwozami. Najpopularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu w Kanadzie zimą jest narciarstwo. Uprawia się tu także turystykę pieszą, wioślarstwo i organizuje wyprawy rowerowe. Jedną z największych atrakcji Kanady jest przepiękny, szeroki wodospad Niagara o wysokości 50m, w połowie należący do USA. Najpiękniejsze widoki są jednak z kanadyjskiej strony. Warto odwiedzić Kanadę również i ze względu na jej duże bogactwo kulturowe, a także jej przywiązanie do sztuki.

Fascynującym miastem jest stolica Ottawa, która rewelacyjnie łączy nową architekturę ze starą. Wieloma zabytkami co roku przyciąga miliony turystów. Atrakcją jej są: z teatrem, operą i baletem – National Arts Centre, ze wspaniałą kolekcją dzieł sztuki – National Gallery, muzea m.in. Muzeum Wojny, Technologii i Nauki, Natury, Cywilizacji oraz Bankowości i Pieniądza. Wokół kanału Rideau znajdują się rekreacyjne tereny Ottawy.

Największym miastem Kanady jest Toronto. Atrakcją jego jest najwyższa na świecie wolnostojąca, licząca 553 metry wieża CN Tower. Na jej górze znajduje się największa na świecie obrotowa restauracja, której pełen obrót wokół własnej osi trwa 72 minuty. Przy okazji lunchu można stąd podziwiać piękną panoramę miasta z Jeziorem Ontario w tle. Warta zwiedzenia jest Galeria Sztuki Ontario, Królewskie Muzeum Ontario, Gardiner Museum of Ceramic Art i Bata Shoe Museum i zamczysko Casa Loma.

Wyjątkowym miastem jest Quebec, które ma architektonicznie europejski charakter i pod wieloma względami bardzo przypomina Paryż. Uroku dodają mu wąskie uliczki, kręte schody i kafejki w najstarszej części miasta, którą otaczają warowne mury. Warta uwagi i rzucająca się w oczy jest piękna cytadela, atrakcją jest również zamek Frontenac, deptak Dufferin Terrace, Świątynia Św. Anny oraz Plains of Abraham Battlefield Park.

wodospad NiagaraJednym z najpiękniej położonych miast na świecie jest leżący nad cieśninami Johnstone i Georgia, Vancouver. Wieżowcom miasta i szklanym biurowcom niesamowite i majestatyczne tło robią nadbrzeżne góry. W Muzeum Antropologicznym Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej i Muzeum Królewskim w Victorii bliżej można zapoznać się z kulturą rodowitych Indian. Najbardziej czarującą dzielnicą jest jedna z najstarszych, Gastown. Jej uliczki są brukowane, a XIX-wieczne budowle odrestaurowane. Pełno tu uroczych sklepików, restauracji i kafejek.

Kanada ma bardzo dużo portów lotniczych. Z Warszawy do Ottawy tanie loty wykonuje z przesiadką w Toronto polski przewoźnik LOT.

, , , , , , ,

  1. No comments yet.
(will not be published)
CommentLuv badge


Fatal error: Call to undefined function is_sidebar_active() in /home/poland/domains/tanie--loty.com.pl/public_html/wp-content/themes/fusion/footer.php on line 16