Podróż do szokującego miasta


DubajJeszcze 50 lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj wznosi się najbardziej szokujące miasto świata Dubaj, istniała zamieszkała przez wędrowne plemiona surowa pustynia. Na wydobyciu ropy naftowej i gazu, Zjednoczone Emiraty Arabskie ogromnie zyskały finansowo, a zarobione pieniądze zainwestowały m.in. w wybudowanie na piasku tego miasta. Zamieniły też dzięki kosztownej technologii morską wodę w słodką i przyciągnęły do realizowania swoich architektonicznych fantazji najwybitniejszych architektów świata.

Miasto, w którym wszystko jest „naj”!

Dziś Dubaj jest jednym z największych centrów finansowych świata, posiada olbrzymi port morski i jeden z największych przesiadkowych portów lotniczych. Dzięki niskim podatkom i strefie wolnego handlu miasto przyciągnęło do siebie największe światowe informatyczne firmy. Dubaj, którego jeszcze pół wieku temu nie było na mapie, dzisiaj jest najwyższym, największym, najnowocześniejszym, najbardziej luksusowym i najdroższym miastem świata. Swoją niezwykłością sprawia, że każdy człowiek naszej planety chciałby na własne oczy zobaczyć „naj” Dubaj. Potwierdzeniem tego jest jego niezwykle rosnąca popularność wśród turystycznych kierunków. Jak podaje dubajski Departament Turystyki w zeszłym roku zwiększyła się o 9,3 proc. liczba odwiedzających to miasto turystów, i pierwszy raz przekroczyła ona 10 mln. Dzięki takiemu powodzeniu zyski dubajskich hoteli były w 2012 roku na poziomie ponad pięciu miliardów dolarów.

Mega wielkie hotele świata

Dubaj hotelowych obiektów ma aż 599. Jeden z nich, otwarty w lutym 2013 roku i należący do linii lotniczych Emirates 5-gwiazdkowy JW Mariott Marquis Hotel Dubai jest najwyższym hotelem świata. Tworzą go 355-metrowe wieże, a każda z nich ma 72 piętra, 684 pokoi, 120 apartamentów oraz kilkanaście restauracji i barów. Mimo ogromnej ilości hoteli dalej powstawać będą w Dubaju nowe. Według oficjalnych doniesień hollywoodzka wytwórnia Paramount wybuduje w nim hotel na 540 pokoi i 1400 rezydencji. Nie zależy wytwórni na tym by hotel ten był najwyższym obiektem, ale ma zapewniać wyjątkowy luksus i proponować gościom rozrywki w stylu Paramount oraz posiadać elementy kalifornijskiego stylu życia. Hollywoodzka firma oprócz inwestycji w Dubaju ma w planach otworzyć pięćdziesiąt podobnych hoteli na całym świecie. Najbardziej rozpoznawalnym hotelem Dubaju jest stojący na wyspie na morzu, obiekt w kształcie żagla, posiadający nieoficjalnie kategorię 7-gwiazdek, Burj al-Arab.

Kopalnia pomysłów

Obserwując dunajską architekturę wyrastających, jak grzyby po deszczu i bijących światowe rekordy gigantów, wydaje się, że pomysłów nie mają tu końca. Część z nich ogląda się z bliska, a innym należy przyglądać się z dalszej perspektywy. Na przykład Palmowe Wyspy największy podziw budzą, kiedy się je obserwuje z pokładu samolotu. Niektóre z dubajskich konstrukcji widoczne są nawet z kosmosu. Lotnisko Warszawa od paru miesięcy łączą bezpośrednimi lotami z Dubajem linie lotnicze Emirates.

, ,

Comments are closed.


Fatal error: Call to undefined function is_sidebar_active() in /home/poland/domains/tanie--loty.com.pl/public_html/wp-content/themes/fusion/footer.php on line 16