Podróże i sen


Międzynarodowe lotnisko w HongkonguLecący na drugi koniec świata backpackerzy kupują bilety lotnicze na tanie loty, a wykupiony przez nich pakiet, przewiduje kilkugodzinne, najczęściej nocne czekanie na przesiadkowy rejs. Zwykle w takich przypadkach nie posiadając wizy kraju tranzytowego nie mogą oni opuścić lotniska, albo się to też może im nie opłacać. Bywa również, że nie stać nas na zafundowanie sobie między lotami zbyt drogiego jak dla naszej kieszeni hotelu. Przyczyną przesiadek przy przemierzaniu kontynentów jest też brak rejsów bezpośrednich. Zdarza się także, że z jakichś przyczyn nasz lot jest opóźniony.

Z tych lub jeszcze innych powodów, możemy zostać zmuszeni do uzbrojenia się w cierpliwość i spędzenia nocy lub też wielu godzin na lotnisku. Jeśli nie mamy przy sobie ciekawej książki albo zdążyliśmy ją właśnie skończyć czytać, takie czekanie okazać się może bardzo nużące i mimo wypicia niejednej kawy nim się spostrzeżemy zaśniemy jak niemowlę, bądź też utniemy sobie mocną drzemkę. Są na świecie porty lotnicze, gdzie można określać, że śpi się najlepiej lub najgorzej.

Najbardziej przez podróżnych cenionym lotniskiem jest Changi w Singapurze. Port oferuje stojące na kolorowych i mięciutkich wykładzinach wygodne krzesła rewelacyjnie zachęcające wręcz do drzemki. Na terenie lotniska działa WI-FI, przez pierwsze 30 minut udostępniane za free, otwarte są przez całą dobę punkty ze świetnym jedzeniem, są też dla spragnionych modlitw – sale modlitw, basen, SPA, jacuzzi, siłownia, gabinet masażu, sklepy, kina, teatr, konsole gier, symulator wyścigów samochodowych, a nawet ogród z kwiatami i motylami. Łazienki w porcie Changi są pachnące, przestronne i wyposażone w kanapy.

Międzynarodowe lotnisko w Hongkongu udostępnia całodobowe wypoczynkowe pokoje zarówno pod dachem, jak i na świeżym powietrzu, w zagajnikach poustawiae są wygodne krzesła do dyskretnych drzemek. Jeśli nie jesteśmy śpiący, a mamy przy sobie laptopa to możemy skorzystać z darmowego WI-FI. Znajduje się w tym porcie największe w Azji kino 4D.

W Europie chwalony jest ogromny amsterdamski Port Lotniczy Schiphol. Drzemać na nim można na niezwykle wygodnych designerskich fotelach, przez całą dobę udostępniane są gabinety SPA, siłownia, pokój do medytacji, WIFI przez pierwszą godzinę użytkowania bezpłatne, dostępne jest przez 24 godziny na dobę jedzenie i wiele innych przydatnych obiektów.

Monachijskie lotnisko posiada świetnie wyposażony hipermarket. Organizowane są na nim przez celników wycieczki w trakcie, których można obejrzeć zatrzymane podczas kontroli bezpieczeństwa rzeczy, organizowane są też turnieje siatkówki. Kogo znuży sen zaleca się mu przejście do drugiego terminalu.

Ogromne frankfurckie lotnisko oferuje tranzytowcom gabinet masażu, zabiegi SPA, 24-godzinne punkty gastronomiczne, kasyno i płatne WIFI. Minusem portu jest jego wielkość i przepustowość, przez co trochę czasu może nam zająć nim znajdziemy na nim cichy kąt na zwalające nas z nóg znużenie.

, , ,

Comments are closed.


Fatal error: Call to undefined function is_sidebar_active() in /home/poland/domains/tanie--loty.com.pl/public_html/wp-content/themes/fusion/footer.php on line 16