Sardynia enklawą błogiego spokoju


SardyniaDruga, co do wielkości na Morzu Śródziemnym, wyspa Sardynia, stała się jednym z ulubionych wypoczynkowych miejsc Polaków. Mimo, że jest wyspą skalistą i nie ma na niej zbyt wielu zabytków, przyciąga turystów dziką odmianą piękna, nieco pierwotną cywilizacją i nieskażoną hałaśliwością. Krajobrazy wyspy wywołują niekończące się zachwyty. Prawdziwą perełką północy jest archipelag kilku wysp La Magdalena. Sardynia może się też poszczycić jednymi z najpiękniejszych w Europie plaż, które nie ciągną się wzdłuż całego wybrzeża, ale jedynie jego fragmentami. Północne miasta wyspy, są nieco senne i prowincjonalne, ale i pełne pamiątek po katalońskiej przeszłości, gdyż tymi terenami władali niegdyś Hiszpanie. Najbardziej atrakcyjnym miastem Sardynii jest jej stolica Cagliari, której największym atutem jest interesującą średniowieczna starówka i przepiękna plaża.

Sardynia jest pełna sekretów, których samodzielne odkrywanie jest największą frajdą i przygodą. Będąc tu poznaje się jej jaskinie, a najciekawsze znajdują się w Lanaittu, Su Bentu – Sa Oche i mają charakter jaskiń wodnych. W ich głównym ciągu, liczącym pięć kilometrów, znajduje się aż pięćdziesiąt siedem jezior. Największą jaskinią na wyspie jest Complesso Codula Di Luna. Sardynia to również ogromne kaniony, urocze zatoczki, ambitne trasy rowerowe, trasy trekingowe, różnorodne rejony wspinaczkowe, bardzo ciepłą i krystalicznie czystą wodę morską, będącą spełnieniem marzeń wszystkich nurków. Sardynia to również smaczna kuchnia.

Po terytorium Sardynii rozsianych jest ok. 7 tysięcy nuragów, będących zagadkowymi kamiennymi budowlami oraz kulturowymi i historycznymi jej symbolami. Funkcje warowne, obronne i sakralne pełniły w przeszłości zachowane tu do dziś kamienne mury i okrągłe wieżyce.

Sardynia nadaje się na udany wypoczynek o każdej porze roku, a najlepiej przed i po sezonie, choć tedy większość pensjonatów oraz hoteli jest zamknięta. Porą zimową rzadko temperatura na wyspie spada poniżej 15 stopni.

Nie ma z Polski na Sardynię bezpośrednich rejsów. Dotrzemy do niej kilkoma liniami lotniczymi z międzylądowaniem w Londynie, Berlinie lub Mediolanie. Wyspa jest za to ujmowana w promocyjnych ofertach tanie latanie, z których, jeśli marzymy o wypoczynku na Sardynii i poznaniu jej, warto oczywiście skorzystać.

, , , , , , , , , , , ,

  1. No comments yet.
(will not be published)
CommentLuv badge


Fatal error: Call to undefined function is_sidebar_active() in /home/poland/domains/tanie--loty.com.pl/public_html/wp-content/themes/fusion/footer.php on line 16