Tydzień w najromantyczniejszym mieście świata


WenecjaWenecję można określać na różne sposoby, nazywając ją m.in. perłą Adriatyku, operowym miastem miłości, czy w końcu najromantyczniejszym miastem świata, w którym nie zobaczymy ani jednego samochodu. Miasto przecinają liczne kanały, które łączy ponad 400 mostów. Największym i najdłuższym kanałem jest upiększony przepiękna barokową świątynią Santa Maria Della Salute, Canale Grande. Najbardziej popularnymi mostami są: Most Rialto, Most Westchnień i Most Cycków. Nazwa ostatniego wzięła się od wysiadujących w XVI wieku z nagimi biustami w oknach kamieniczek i pałaców kobiet lekkich obyczajów, uwodzące w ten sposób przechodzących młodzieńców. Oprócz pieszego zwiedzania, najlepszym środkiem transportu w Wenecji jest tramwaj wodny oraz gondole i taksówki.

Wenecja znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, a patronuje jej święty Marek, mający tu swój Plac i Bazylikę, w której złożone są jego, jak i innych świętych, relikwie. Plac św. Marka uważa się za najpiękniejszy salon świata. Oprócz Bazyliki stoi na nim wart uwagi z typową dla architektury wschodniej fasadą Pałac Dożów. Obejrzeć trzeba również wieżę zegarową, dzwonnicę św. Marka, San Giorgio Maggiore, Palazzo Grassi, Synagogę Hiszpańską i Włoską.

WenecjaZ Wenecji pochodził znany podróżnik Marco Polo oraz najsłynniejszy kochanek świata, Casanova. Miasto na cały świat znane jest z zaczynającego się w drugi dzień Bożego Narodzenia, a liczącego kilkaset lat, bajkowego weneckiego karnawału i festiwalu filmowego. W okresie karnawału jego uczestnicy przebierają się w kostiumy i charakterystyczne maski i przechadzają się tak ustrojeni całymi dniami po mieście. Ze względu na karnawał najpopularniejszą pamiątką z pobytu w Wenecji jest właśnie maska, której jednak wybór może się okazać trudny, gdyż ich ilość jest tu niepoliczalna. Wenecja nazywana też była w XVII i XVIII wieku europejską stolicą opery. Funkcjonowało w niej aż szesnaście teatrów operowych.

Wszechobecna w Wenecji woda niestety zagraża wielu pięknym budynkom. Wielu mając tę świadomość śpieszy się, by móc jeszcze zobaczyć miasto zakochanych, w którym uczucia do piękna i miłość staje się jeszcze bardziej wyrazista. Pomimo, że miasto nie należy do najtańszych i jest wiecznie nawiedzane przez turystów, zakochać się w nim można od pierwszego wejrzenia. Najszybciej się do niej dostaniemy samolotem. Na lotnisko Marko Polo z Polski tanie loty wykonują linie lotnicze Austrian.

, , , , , , , ,

  1. No comments yet.
(will not be published)
CommentLuv badge


Fatal error: Call to undefined function is_sidebar_active() in /home/poland/domains/tanie--loty.com.pl/public_html/wp-content/themes/fusion/footer.php on line 16